top of page

СХВАЛЕНО                                                                                                        ЗАТВЕРДЖУЮ              Протокол засідання                                                                                                Директор ЦЕНТУМ

педагогічної  ради ЦЕНТУМ                                                                                    ________Тетяна МАНІЙЧУК

від 31.08.2023 №1                                                                                                 31.08.2023

    

 

Режим роботи

Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості

учнівської молоді на 2023-2024 н.р.

На виконання Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», Положення про позашкільний навчальний заклад, відповідно до статуту закладу, Правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (протокол №1 від 15.12.2021), відповідно  до листа Міністерства освіти і науки України від 17.05.2023 №1/6990-23 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/2024 навчального року», листа  НЕНЦУМ МОН  України від 26.07.2023 №161 «Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у 2023-2024 н.р. у закладах позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму», Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого  наказом МОЗ України від 25 вересня 2020 року № 2205, на підставі рішення педагогічної ради  (протокол №1 від 31.08.2023), посадових і робочих інструкцій, в зв’язку з початком нового  навчального року  та з метою чіткої організації освітнього процесу в закладі встановлено  такий режим роботи на 2023-2024 навчальний рік:

  1. Навчальний рік в закладі починається з 01 вересня, закінчується 31 травня. Комплектування   гуртків, груп здійснюється  у період з 01 по 15 вересня, який вважається  робочим часом  керівника  гуртка, групи або іншого творчого об’єднання закладу.

  2. Заклад працює  за  п’ятиденним робочим  тижнем.

  3. Щоденна робота працівників закладу організовується відповідно до затвердженого графіка (додаток 1).

  4. Порядок організації освітньої та методичної роботи в закладі визначається відповідно до затвердженої циклограми (додаток 2).

  5. Організація освітнього процесу здійснюється в очному і дистанційному режимах, або за змішаною формою, що поєднує офлайн, онлайн та дистанційний формат навчання. Форма організації освітнього процесу залежить від безпекової ситуації і визначається рішенням військово-цивільної адміністрації.

  6. У випадку надзвичайної ситуації техногенного, природного, соціального характеру, а також під час канікул у закладах загальної середньої освіти в період дії правового режиму воєнного стану, заняття гуртків, робота яких організована на базі закладів освіти відповідно до укладених угод про співробітництво та договорів безоплатного користування найпростішими укриттями, проводяться у дистанційній формі.

  7. Тривалість одного заняття в закладі визначається навчальними планами і програмами роботи гуртків з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для здобувачів освіти: 

  • віком від 5 до 6 років – 30 хв;

  • віком від 6 до 7 років – 35 хв;

  • старшого віку – 45 хв;  

  8. Безперервна тривалість навчальних онлайн-занять протягом дня у синхронному форматі повинна бути:

1-2 класи - 30 хв.

3-4 класи - 30 хв.

5-6 класи - 45 хв

7-9 класи - 45 хв.

10-11 класи - 45 хв.

  9. Безперервна тривалість навчальної діяльності з ТЗН упродовж навчального заняття повинна бути для               здобувачів освіти:

 для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин; 

 для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин; 

 для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин; 

 для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин; 

 для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин; 

 при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому

 навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

10. Тривалість перерв між  заняттями гуртків повинна бути не менше 10 хвилин.

11. Робота гуртків допускається за розкладом, затвердженим директором та погодженим з профспілковим комітетом закладу.

12. Час  початку роботи кожного керівника гуртка - за 15 хвилин до початку свого заняття.

13. Провітрювання та вологе прибирання приміщень закладу здійснюється відповідно до встановленого  режиму (додаток 3).

14. Очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо) проводити щоденно після проведення занять в кінці робочого дня.

15. Організаційно-масові заходи проводити згідно з  річним планом закладу.

16. У канікулярні, святкові та неробочі дні заклад працює за окремим планом.

17. Проведення походів, екскурсій, відвідування виставок тощо дозволяється лише після видання наказу директора. Відповідальність за охорону життя та здоров’я  дітей під час проведення подібних заходів несе той працівник закладу, який відповідає за проведення  заходу.

18. Керівники гуртків зобов'язані своєчасно проводити  зі здобувачами освіти інструктажі з безпеки життєдіяльності, вчасно і правильно оформляти необхідну  документацію.

19. В кожному навчальному кабінеті закріплюється за учнями постійне робоче місце з метою виховання відповідальності за збереження меблів та іншого майна закладу.

20. За збереження майна навчального кабінету і того обладнання, що в ньому є, несе повну відповідальність (в тому числі і матеріальну) керівник гуртка, який працює в цьому приміщенні.

21. Керівник гуртка несе відповідальність за охорону життя та здоров’я дітей під час їх перебування в приміщені закладу, на його території, під час прогулянок, при проведенні масових заходів тощо.

22. Керівник гуртка, який проводить останнє заняття, виводить дітей з кабінету і залишає заклад тоді, коли останній учень вийде з приміщення закладу.

23. Категорично  забороняється:

  •  проводити заміну занять за домовленістю між керівниками гуртків без дозволу директора закладу;

  • допуск сторонніх  осіб на заняття гуртків без дозволу директора закладу;

  • користування мобільними телефонами під час навчальних занять;

  • паління працівниками, учнями в приміщенні та на території закладу;

  • будь-які торгівельні операції в стінах закладу.

24. Керівники гуртків не несуть відповідальності за  збереження особистих речей здобувачів освіти.

​25. У випадку захворювання працівник вчасно попереджує  адміністрацію закладу  особисто або через інших  осіб.

26. Вихід на роботу працівників після хвороби можливий лише за наявності листка непрацездатності.

27. В разі виникнення надзвичайної ситуації працівники закладу повинні діяти відповідно до порядку проведення евакуації учасників освітнього процесу у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

28. Дозволяється тимчасово змінювати встановлений режим роботи закладу в період дії воєнного стану,  епідемічного процесу  та надзвичайних ситуацій.

29. З метою дотримання санітарних  правил і норм в організації освітнього процесу встановлюється єдиний  санітарний день в закладі – п’ятниця.

30. Час роботи сторожів затверджується графіком роботи на місяць (щоденні  чергування – з 18.00 до 8.00  години, вихідні та святкові – цілодобово).

31. Працівники закладу повинні  неухильно дотримуватись  затвердженого режиму роботи.

32. Хід дотримання режиму роботи в закладі аналізується  на нараді при директорі згідно річного плану. Інформацію щодо дотримання режиму роботи готує заступник директора з навчально-виховної роботи та завідувач господарства.

33. Контроль за дотриманням  режиму роботи закладу  покладається на відповідальних осіб згідно з  посадовими інструкціями  і функціональними обов’язками.

Додатки

bottom of page